NAŠI PSI A PETARDY

Bohužel je zde opět čas čas bujarých oslav a vítání nového roku. Období hluku a petard. Pro mnoho zvířat tak začínají chvíle hrůzy, strachu a paniky.

Pokud máte doma zvířátko, které období ohňostrojů příliš neoceňuje, pravděpodobně již teď začínáte přemýšlet, jak se na Silvestra připravit. Proto Vám přinášíme několik zajímavých rad a přírodních cest, jak čtyřnohé přátele zklidnit. Tipy neslouží k nápravě poruch, ale jako nástroj pro ulehčení kritického období.

Jak poznám, že je pes ve stresu

Projevy stresu jsou u každého jedince různé a mají rozdílnou intenzitu. Pejsek se může třást, schovávat se pod nábytek, tisknout se na vás, kňučet, přecházet neklidně po místnosti, zrychleně dýchat, udělat doma nečekaně loužičku na koberec. Někteří pejsci se naopak během Silvestra vůbec nevyprazdňují a odmítají opustit teplo domova.

Vystrašeného pejska do ničeho nenuťte, snažte se mu být oporou a zajistěte jeho bezpečí. Venčete dostatečně včas. Ideálně si na silvestrovské ráno naplánujte delší vycházku mimo město. Doporučujeme venčit raději pouze na vodítku. Pejska, který se bojí ohňostrojů, bychom nikdy neměli nechávat během novoročního veselí o samotě, nebo ho dát na hlídání ke známým. Psa, který je celoročně venku, vezměte alespoň na tuto jedinou noc dovnitř.

Rádce pro rychlý výběr:

Zdravý pes ve stresu

Projevuje se nejčastěji rozrušením, rychlou reakcí na rozrušující okolnosti a situace, zrychleným dechem, zbrklostí, roztěkaností a sníženou schopností soustředění.

Prostě máte spokojeného pejska, akorát když uslyší rachejtle, tak "je mimo".

Pokud toto pozorujete ve stresové situaci u svého psa, zvolte inhalační přípravek Láska 50 Pro rychlé zklidnění a aplikujte maximálně každé 2 hodiny po dobu bouchání petard.

Láska 50 - Pro rychlé zklidnění - 30 ml

Směs zastudena lisovaných olejů s rostlinnými silicemi - synergická směs pro rychlé zklidnění psychiky a pozitivní změnu nálady. Otevírá cestu k další adaptaci, socializaci a práci se psem či člověkem.

360,00 Kč

Vystrašený a traumatizovaný pes

Když se pejsek bojí více, tak se třepe, odmítá jít na procházku, je zalezlý pod postelí nebo ve vaně či koupelně.

Vyhledává samotu a stísněná místa, odmítá pamlsky.

Období ran a dělobuchů je pro něj traumatický zážitek, či extrémně stresující zážitek.

V takovém případě zvolte olej k vetření Láska 54 Při traumatu a stresové zátěži a začněte s aplikací co nejdříve. Nejpozději však v pátek 21.12.2018.

Láska 54 Při traumatu a stresové zátěži podpůrný olej - 30 ml

Olejová směs určená k vetření do srsti a kůže je určena pro psy s projevy posttraumatického stavu, nebo při akutním traumatu.

333,00 Kč

Po výběru hlavního přípravku můžete do terapie zařadit i podpůrné pomůcky vhodné v obou popisovaných stavech.

Jedná se především o přípravek Láska D02 Růže hydrosol. Je vědeckými studiemi prokázáno, že i samotná inhalace molekul růže damascénské snižuje hladinu adrenalinu až o 30 %. Tato čistá přírodní látka je velmi jemná a tak i bezpečná. Psi ji velmi často volí pro orální příjem (lížou hydrosol z ruky majitele) nebo si jej nechávají vtírat do srsti a kůže.

Druhou pomůckou je kniha Tellington TTouch se srozumitelnými návody na provozování jednoduché dotekové metody, s jejíž pomocí můžete svému psovi také pomoci k uklidnění.

Další tipy najdete v článku Jak zklidnit psa na Silvestra.

Tellington T-touch Láska D02 Hydrosol Růže - 50 ml Láska 54 Při traumatu a stresové zátěži podpůrný olej - 50 ml Láska 54 Při traumatu a stresové zátěži podpůrný olej - 30 ml Láska 54 Při traumatu a stresové zátěži podpůrný olej - 30 ml Láska 50 - Pro rychlé zklidnění - 50 ml Láska 50 - Pro rychlé zklidnění - 30 ml Láska 50 - Pro rychlé zklidnění - 30 ml Trauma a postraumatické stavy ZDRAVÝ PES VE STRESOVÝCH SITUACÍCH

Doprava zdarma

Po ČR při objednávce nad 900Kč

Blesková expedice

Než zahřmí máte objednávku doma

Odborná poradna

Jsme tu především pro vás a vaše domácí mazlíčky

Čistě přírodní

Maximum přírody v každém z produktů