Zoofarmakognozie - individuální přístup

Zoofarmakognozie - individuální přístup

Zoofarmakognozie je úžasná metoda samovýběru účinných látek. Zvířata se umí sama diagnostikovat i léčit a je nyní na nás, abychom jim to umožnili. Když jim toto umožníme, dokáží nám během chvilky o sobě říci více, než jsme schopni se o nich naučit za celý život. Tato metoda je skvělou cestou k napravování vztahů mezi člověkem a ostatními tvory. 


 Jak to vlastně funguje?

Popíšeme si to co nejvíce jednoduše - když se zvíře v přírodě setká s neznámou věcí (plodem, listem, kořenem a podobně), provede její analýzu a vyhodnotí ji z hlediska užitečnosti nebo nebezpečnosti pro svůj organizmus.

Využívá k tomu olfaktorní systém, respektive jakobsonův orgán, o jehož funkcích bohužel zatím víme jen velmi málo. Zvíře v přírodě tedy testuje a analyzuje chemické látky a podle vyhodnocení je případně účelně užívá. Aplikovaná zoofarmakognozie je způsob, jak tento princip umožnit i zvířatům, které nežijí ve volné přírodě, tedy nejčastěji psůmkočkámmenším savcůmkoním a dalším.

Provádíme ji pomocí sady látek pro testování, což jsou nejčastěji těkavé přírodní látky, jako jsou rostlinné silice. Ale také zelené látky, jako je chlorellaspirulínazelený ječmenjíl a další. 

Je zajímavé pozorovat masožravce, jak si pochutnává na řase, nebo pozorovat zvíře, jak nasává molekuly kyseliny metylsalicilové, která svou nemocniční vůní odpudí i člověka. Zoofarmakognozie odpovídá například na otázku, kterou si asi leckdo pomyslel - proč ten pes líže citrón, když se u toho tak šklebí?

Zaujala Vás tato metoda a individuální přístup ke zvířatům? Více se o této metodě dozvíte na našem webu zoofarmakognozie.cz.


Rezervace termínu

Zoofarmakognozie a individuální případy (rezervace termínů) - 607 123 301, info@dokonalalaska.cz